ثبت شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی چگونه است؟ می دانید که مردم با کامپیوتر، سایت و گوشی‌های هوشمند بیش‌تر سروکار دارند و حتی باعث شده است که بیش‌تر امور روزانه خود را از طریق همین تکنولوژی انجام دهند. علت را هم می‌توان این گونه بیان کرد که به دلیل سهولت و در بازه ی زمانی مناسبی انجام پذیر است. در نتیجه امروزه ثبت شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی مورد توجه قرار گرفته است و عده ای زیادی به دنبال این نوع شرکت می‌باشند. که برای راهنمایی این افراد اطلاعاتی را در ادامه برایشان ارائه می‌دهیم. امثال این رشته ها را می‌توان این‌گونه نام برد. شرکت هایی که برای انجام فعالیت های مشاوره، طراحی، پشتیبانی و آموزش سیستم های نرم افزار، سخت افزار، تولید، توسعه، نظارت، شبکه های اطلاع رسانی و امثال اینها تشکیل می شوند.

ثبت شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی

ثبت شرکت در واقع قراردادی است که بین دو نفر رخ می‌دهد. به طور کلی قواعد هر نوع ثبت شرکتی متفاوت است. ثبت شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی فرآیندی می‌باشد که به تجربه و دقت زیادی لازم دارد. شخص متقاضی، برای ثبت شرکت خود به شرکت ثبتی مطمین نیازمند است و متقاضی برای یافتن این نوع شرکت مطمئناً با توجه به عرصه تکنولوژی سراغ روزنامه و … نمی‌رود، بلکه با جستجو در مرورگر، شرکت مورد نظر خود را پیدا می‌کند.

شرکت‌ها باید طراحی سایت مناسب، دقیق و کاملی داشته باشند و حتی از تبلیغ مناسبی نیز برخورددار باشند. در این صورت این نوع شرکت برای متقاضی شناخته شده خواهد شد. برای داشتن طراحی سایت مناسب باید به شرکت طراحی سایت مراجعه کنند تا برای شرکت مورد نظر سایت مناسبی را تشکیل دهند. افرادی که قصد این کار را دارند به دلیل حساسیت بالا، باید در انتخاب شرکت توجه لازم را انجام دهند.

بدین صورت برای حاصل از اطمینان باید فرد به صورت حضوری به شرکت مراجع کند و از نزدیک محیط کاری و کارکنان را نیز مشاهده کنند. اگر شرکتی فقط از طریق تلفنی کار را انجام می‌دهد مناسب نمی‌باشد، چند نوع از کارهای شرکت را مورد بررسی قرار دهید مانند گرفتن استعلام شرکت. برای این که از قانونی بودن این شرکت اطمینان حاصل کنید باید دارای مجوز نظام صنفی باشد، بررسی سابقه کاری که علت بر تجربه شرکت می‌باشد و نام شرکت باید دارای اعتبار باشد و چون طراحی سایت فقط مختص به تشکیل آن نمی‌باشد و به پشتیبانی نیز نیاز دارد بنابراین هر چه ساعات کاری این نوع شرکت بیشتر باشد، بهتر می‌شود. بنابراین پس از بررسی این موضوعات می‌توانید هزینه‌های طراحی سایت در هر شرکت را مقایسه کنید و شرکت خود را انتخاب نمایید.
انواع طراحی سایت

سایت های ثابت: به وب سایت هایی گفته می شود که یکباره کلیه ی اطلاعات وب سایت را جمع آوری نموده و تغییر آن فقط توسط طراح وب سایت امکان پذیر است.
سایت های پویا :وب‌سایت هایی هستند که تغییر و افزودن محتوا نیاز به بروز رسانی دارند و می‌توان این بروز رسانی بصورت پویا صورت بگیرد.
سایت های مجهز به سیستم مدیریت محتوا: سیستم نرم افزاری ای است که به کمک آن محتوا مدیریت می شود و به نرم افزارهایی گفته می شود که در ثبت، بروزرسانی و بازیابی محتوا بصورت نظام قابل مدیریتی صورت می‌گیرد.

برای ثبت شرکت طراحی سایت مانند ثبت شرکت‌های دیگر نیازمند به اخذ مجوز است. این مجوز را می‌توانند با مراجعه به نظام صنفی دریافت کنند. ثبت شرکت طراحی سایت بیشتر به صورت قالب شرکت با مسئولیت محدود قابل ثبت است.
نکات ثبت شرکت طراحی سایت

۱٫ براساس اساسنامه باید موضوع فعالیت آن در حیطه موضوع رایانه‌ا‌ی باشد.
۲٫ باید دارای مدیرعامل مشخصی باشد و حداقل مدرک تحصیلی آن باید کارشناسی باشد.
۳٫ در استانی که قصد ثبت شرکت را دارید باید مورد ثبت قرار گیرد.
اگر مدیرعامل دارای مدرک تحصیلی لیسانس نباشد باید یکی از شرایط زیر را دارا باشد:
مدرک فوق دیپلم در رشته کامپیوتر با ۴ سال سابقه مدیریت یا فعالیت در امور فناوری کامپیوتر.
مدرک فوق دیپلم در رشته های مربوط با ۶ سال سابقه مدیریت یا فعالیت در امور فناوری کامپیوتر.
مدرک فوق دیپلم در سایر رشته ها با ۸ سال سابقه مدیریت یا فعالیت در امور فناوری کامپیوتر.
مدرک دیپلم با ۱۰ سال سابقه مدیریت یا فعالیت در امور فناوری کامپیوتر.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی

-کپی شناسنامه مدیر عامل
-کپی مدرک تحصیلی مدیر عامل
-کپی تمام صفحات اساسنامه
-در صورت داشتن اظهارنامه مالیاتی کپی آن لازم است.
-روزنامه رسمی آگهی تاسیس
-روزنامه رسمی آگهی تغییرات
-کپی لیست بیمه موجود
-در صورت وجود رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک کپی آن لازم است.
در صورتی که شرکت بعد از شش ماه از پایان سال مالی خود مدارک ذکر شده را ارائه ندهد، از سازمان مربوطه اخطار دریافت نموده و در صورت توجه نکردن به اخطار به مدت دو ماه از فهرست شرکت های دارای مجوز حذف می شود .
زمانی که متقاضیان تمامی مدارک را ارسال کردند به وسیله کارشناسان در مدت پانزده روز بررسی می‌شود و در صورت تایید اعلام می‌شود و اگر دارای عیب و نقصی باشد به متقاضی اطلاع داده می‌شود و باید متقاضی طی زمان تعیین شده مدارک را کامل کند و تحویل بدهد. مدت اعتبار این مجوز یکسال است و در صورت تمام شدن زمان باید به تمدید آن اقدام کند .
طبق بند ۶ آیین نامه تغییرات سالیانه در اساسنامه شرکت و روزنامه رسمی را به سازمان نظام صنفی اعلام کند. در غیر این صورت بعد ۶ ماه که شرکت هنوز مدارک را تحویل نداده است از طریق، سازمان اخطاریه برای شرکت صادر می‌شود. و اگر مجدد شرکت توجهی به این موضوع نکرد بر اساس قانون به مدت دو ماه نام شرکت از لیست مجوزین شرکت خارج می‌گردد.